Czym są wyzwania Pani Kasi?

Wyzwania Pani Kasi to internetowy konkurs, w którym każdy może wziąć udział – od przedszkolaków po uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej. Wystarczy wybrać aktualne wyzwanie, które odpowiada Waszemu wiekowi (DUPLO, WeDo czy może Mindstorms ?), zapoznać się z zadaniem i opublikować w formie postu swoje rozwiązanie.

Jak wygląda zgłoszenie? Możecie dodawać treści, zdjęcia i filmy – wszystko co najlepiej odda Wasze rozwiązanie i najlepiej przedstawi robota lub konstrukcję.

Jakie są ramy czasowe? Posty można publikować od pierwszego dnia miesiąca do ostatniego. Następnie przez tydzień, można głosować na najlepszą konstrukcję. Jury złożone z Certyfikowanych Trenerów Akademii LEGO® Education wybiera najlepszą konstrukcję. Każde wyzwanie ma dwóch laureatów – nagroda publiczności i nagroda jury. Ósmego dnia każdego miesiąca publikujemy zwycięzców.

Co można wygrać? Wszyscy zwycięzcy dostają dyplomy oraz drobne upominki związane z LEGO.

Czy tu chodzi o wygraną? Oczywiście, że nie! W tym konkursie chodzi o dzielenie się wiedzą, o tworzenie społeczności zaangażowanych fanów LEGO oraz nauki. Mam nadzieję, że to Wy!