Elf Pomocnik i Renifer Rudek

Grudzień jest czasem niezwykle pracowitym w naszym Przedszkolu. Nasza grupa nazywa się “Pszczółki” i tak jak one jesteśmy niezwykle pracowitymi 3, 4 i 5 – latkami. W grudniu, jako mali wolontariusze, obchodzimy swoje święto (5go grudnia), z tej okazji przygotowujemy dla wszystkich naszych wolontariackich przyjaciół niespodzianki, dla chorych kolegów i koleżanek tworzymy dodatkowo upominki na Mikołajki, przygotowujemy też występ świąteczny dla naszych rodzin oraz prezenty dla naszych najbliższych. Poza tym wszystkim nie odpuszczamy naszych codziennych aktywności.

Doskonale rozumiemy więc Świętego Mikołaja, który w grudniu – bardziej niż kiedykolwiek – potrzebuje wsparcia.

Mikołaj chyba zauważył, jak bardzo pomocą i pracowitą grupą jesteśmy, bo zwrócił się do nas z prośbą o pomoc. Jego najbliżsi pomocnicy – świąteczne elfy – przeziębiły się i pracują o wiele za wolno, dlatego też Święty zwrócił się do nas prosząc o skonstruowanie pomocników, którzy poprzez świąteczną magię z Bieguna Północnego zostaną ożywieni niczym Pinokio i pomogą w przygotowaniu Świąt na Biegunie oraz prezentów dla wszystkich dzieci na świecie.

Nie zwlekając ani chwili wzięliśmy się za tworzenie konstrukcji.

Część z nas (5 latki) zajęła się tworzeniem elfa i renifera,

część z nas (4 i 3 latki) wzbogaciły dodatkowo mikołajowych pomocników w niezwykłe gadżety (pojazdy, futerały na prezenty, latające maszyny).

 

 

 

Wyobraźcie sobie, że naszych mikołajowych pomocników zostawiliśmy na noc w pracowni LEGO Education i następnego dnia nie było po nich śladu… Jesteśmy pewni, że dzięki nim te Święta po raz kolejny będą mogły być niezwykłe.

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt

życzy grupa “Pszczół” z Przedszkola nr 124 razem z wychowawczynią Agnieszką Puk